Recenzja: Rick Riordan. Hotel Walhalla

Jeżeli to czytasz, to mam dla ciebie dwie wiadomości. Ta zła? Wygląda na to, że nie żyjesz. Ta dobra? Dostałeś się do Hotelu Walhalla! Tak, to właśnie ty zostałeś wybrany na jednego z wojowników Odyna! Co teraz? Ciesz się egzystencją, dopóki nie nadejdzie Ragnarok! Wszystkie niezbędne do przetrwania informacje znajdziesz w tym przewodniku.

valhalla.jpg
Przewodnik po światach nordyckich to dodatek do serii o Magnusie Chase’ie. Jest ładnie wydany, w twardej oprawie z tłoczeniem, pełen rysunków. Wyjaśnia krótko i przystępnie, kto jest kim w świecie mitologii nordyckiej. Mnóstwo w nim opowiastek, wywiadów, listów, znalazły się tam nawet wycinek z pamiętnika oraz parę przepisów kulinarnych. Jak zwykle u Riordan’a, wszystko wygląda bardzo realistycznie. Taki przewodnik spokojnie mógłby się pojawić w Hotelu Walhalla. Właściwie książek Rick’a nie musiałabym nawet czytać, żeby je recenzować, i tak napiszę to samo: zabawne, świetnie napisane, kreatywne, trzyma poziom, poprzeczka nigdy nie spada, a jedynie jedzie w górę. Zawsze coś znanego i coś nowego, zawsze czymś mnie zaskoczy. Hotel Walhalla nie jest wyjątkiem od reguły 🙂 Tak, tak, Rick od dawna jest jednym z moich ulubionych pisarzy. Jego książki znajdują się u mnie na półce krótko po premierze i są przeczytane zaraz po zakupie 😀 Jedyna wada Hotelu Walhalla? Za krótki!

20160913_112051

Podsumowując, Hotel Walhalla to obowiązkowa pozycja na półce każdego fana Magnus’a Chase’a, strony wypełnione magią nordyckiego świata. Jeśli chcesz poczuć się jak prawdziwy einherji, to książka właśnie dla ciebie!

 

A już 26 października znowu będziemy mieli się okazję cieszyć następną częścią serii o Magnusie – wychodzi Młot Thora! Ależ jestem ciekawa, jak potoczą się dalsze losy bohaterów!

PS. Właśnie czytam Nerve Jeanne Ryan – jest fantastyczne! Jak tylko skończę, napiszę długą i wyczerpującą recenzję 😀

Grace Times

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s